Приклади проектів з попередніх сезонів

Приклади проектів команд FIRST LEGO League

Натисніть на проекті, який вас цікавить, щоб докладно з ним ознайомитись:

[spoiler title=’Smartband (команда Team Fanatic)’ style=’orange’ collapse_link=’false’]

Назва команди: “Team Fanatic”

Ми – шкільна команда, в складі якої чотири дівчини і п’ять хлопців. В середньому нам по 14 років.

Назва рішення: “Smartband”

В школі нам показували презентацію про технологію благодійності, і це змусило нас замислитись. Коли нам доручили розробити проект, що потребував міркування над можливими шляхами допомоги людям із залученням технологій, ми стали особливо уважно досліджувати цю тему, врешті визначившись з нашою власною ідеєю.
Літні громадяни мають багато проблем, які ми можемо усунути. Люди можуть забувати, де знаходяться, мати труднощі з підйомом по сходах, і навіть така дрібниця, як похід в магазин, може виявитись проблемою. Ми спілкувались з літніми людьми, у тому числі з Еріком, який страждає на легку форму старечого слабоумства, високий кров’яний тиск та цукровий діабет в легкій формі. Ми також говорили з людьми, що займаються благодійністю та високими технологіями.
Наше рішення – це цифровий годинник Smartband, здатний допомогти літнім людям. Ми сумлінно та наполегливо працювали над створенням зручного в користуванні штучного інтелекту високого рівня, що допоміг би вирішити проблеми Еріка, не вимагаючи від людини особливих зусиль.
Робота приладу ґрунтується на екрані OLED. Ці пристрої не товщі за аркуш паперу. Також важливо відзначити, що на руці вони не виглядають незграбно. Це ми продумали особливо детально.

Як працює рішення:

Ось як наш Smartband працює:

 • Він має мапу, що отримує GPS-дані та таким чином визначає ваше місцезнаходження, надаючи медичному персоналу можливість знайти вас у разі потреби
 • Прилад може вимірювати кров’яний тиск, пульс та вмикає попереджувальний сигнал, якщо зафіксовано відхилення від норми
 • Браслет може вимірювати температуру та рівень потовиділення
 • Передавач під шкірою постійно вимірює рівень цукру в крові
 • Спеціальний сигнал повідомляє користувачу, коли приймати ліки
 • Браслет водонепроникний та має авіарежим
 • Є функції дати та часу, як у звичайному годиннику
 • Медичні служби отримують попередження у разі виникнення надзвичайної ситуації
 • Є можливість вбудувати ідентифікатор та медичну карту для того, щоб працівники медичної служби могли сканувати інформацію, що одразу ж з’являється на екрані.

Інша інформація:

Нам видається, що придбання годинника має відбуватися не за примусом, а цілком добровільно.

Його можна налаштувати відповідно до потреб користувача. Таким чином, якщо це діабетик, годинник буде показувати лише рівень цукру в крові, і так далі. Крім того, можна завантажити програмне забезпечення для родичів, щоб вони при бажанні могли стежити за станом конкретного члена сім’ї.

Існує також етична дилема. Чи носили б ми самі таку річ? Наша відповідь – так, носили б. І ми раді, що посеред одягу вони виглядають, немов прикраса, так, що ми самі їх не помічаємо після того, як надягнули. Це просто стає звичкою.

Покази та презентації:

Ми написали та відправили дві статті до нашої місцевої газети. Коли з’явилася наша ідея, ми поспілкувались з лікарем та місцевим керівником притулку для людей похилого віку. Ми також розмовляли з представниками місцевого інноваційного центру Growth Factory, а також з Samsung і Tryg Foundation.

Ми представили наш проект батькам та іншим командам FIRST LEGO League. Він всім подобається та його вважають досить інноваційним, тому ми плануємо виступити з ним на цьогорічному ярмарку інновацій для отримання більшої підтримки.

А ось дві теки, що містять всю нашу роботу над Smartband та ідеї, що виникали в процесі та які ми можемо представити в місці для підготовки протягом турніру. Багато зусиль пішло на обладнання нашого місця для підготовки. В результаті у нас є два рекламні стовпи, заповнені фотографіями та описами Smartband з фотографіями людей, що співпрацювали з нами під час розробки пристрою.

Працюючи в команді, ми спекли 300 тістечок та тематично їх оздобили, щоб звернути увагу на нашу роботу з літніми людьми. Певно, ми роздаватимемо їх кожному, хто в день турніру захоче взяти участь у нашому конкурсі, і, можливо, скуштуємо декілька й самі.

[/spoiler]

[spoiler title=’Доктор Айболить (команда СУЗІР’Я)’ style=’orange’ collapse_link=’false’]

RBTK_17-360

Назва команди: “СУЗІР’Я”

Назва рішення: “Доктор Айболить”

Проект спрямований на надання ветеринарної допомоги коровам із молочно-товарного комплексу «Петриківське молоко», за допомогою роботів. Ми дізнались, яким чином коровам, що знаходяться на території комплексу , проводять хірургічні операції. Ми запропонували власне рішення цієї складної проблеми: робити такі операції за допомогою роботизованих систем.

[/spoiler]

[spoiler title=’Фестиваль бійки м’якою зброєю (команда Dark Ducks)’ style=’orange’ collapse_link=’false’]

2

Picture1

Назва команди: “Dark Ducks”

Назва рішення: “Фестиваль бійки м’якою зброєю”

Ми дослідили багато жорстоких звичаїв, які досі збереглися у 21 столітті – такі, як корида (бій биків) або щорічний забій дельфінів на Фарерських островах. Наша ідея полягає у тому, щоб запропонувати людям альтернативу – веселий фестиваль, на якому люди б’ються м’якою зброєю, отримують адреналін та випускають агресію.
[/spoiler]

[spoiler title=’Розумні будиночки для собак (команда Step to Dream)’ style=’orange’ collapse_link=’false’]

step to dream

step to dream_Page_1

Назва команди: “Step to Dream”

Назва рішення: “Розумні будиночки для собак”
Ми потурбувались щоб собаки-охоронці жили у комфортних умовах, бо у тепер них будуть «Мобільні будиночки з функцією GSM-управління»(Розумні будиночки для собак)
Мобільний будинок має:

 • красивий зовнішній вигляд;
 • пожежну систему;
 • сонячні батареї для отримання енергії;
 • автоматизовану годівницю;
 • обладнання для гри з м’ячиком електромагнітом;
 • нашийник з ультразвуком;
 • функцію віддаленого керування;
 • систему відеоспостереження.

[/spoiler]

[spoiler title=’Сміття, яке рятує тварин (команда ZOLOWIZARDS)’ style=’orange’ collapse_link=’false’]

ZOLOWIZARDS

Назва команди: “ZOLOWIZARDS”

Назва рішення: “Сміття, яке рятує тварин”

Ми створили проект, за допомогою якого можна вирішити одразу 3 проблеми: збільшення кількості безхатніх тварин, надмірна кількість сміття та щотижневі витрати грошей на його вивезення. Директори заводів по переробці сміття зможуть підписати угоду з ветеринарними клініками, що буде створено прилад, в який кожен зможе викинути пляшки, пластикові пакети і т.д. 50% від вартості сміття буде надано робітникам заводу, а решта – ветеринарній клініці для стерилізації безхатніх тварин.

Якщо наш проект стане реальністю, жодній клініці не потрібно буде шукати можливість перерахувати гроші на рахунок зоозахисних організацій, світ стане чистішим, а людям не потрібно буде платити щотижнево за вивіз сміття.

На наш погляд, це буде найкращою взаємодією людини з твариною!
[/spoiler]

[spoiler title=’Врятуй два життя (команда School of Galton)’ style=’orange’ collapse_link=’false’]

SchoolOfGalton_1

Назва команди: “School of Galton”

Назва рішення: “Врятуй два життя”

Ми дізнались, що дуже багато тварин гинуть на дорогах, потрапляючи під колеса. Є навіть спеціальний термін для цього – “Roadkill”. Від зіткнень з такими тваринами, як лось або олень часто страждають і люди також.
Ми вирішили сконструювати та запрограмувати прилад, що буде надсилати ультразвуковий сигнал в діапазоні 17-20 кГц, який, в свою чергу, буде відлякувати тварин від дороги, але не приводити їх у стан паніки. Приєднавши цей прилад до спідометра, барометра та термометра ми зможемо підтримати необхідний рівень сигналу. Вмикатися він буде за межами міста.
[/spoiler]