Що таке FIRST LEGO League

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО FIRST® LEGO® LEAGUE!

ПрограмаFIRST LEGO League створена для дітей 9-16 років двома міжнародними компаніями – FIRST та LEGO Group.

Мета програми – надихнути дітей вивчати STEM – науку, технологію, інженерію, програмування та математику – все те, що рухає прогресс людства вперед! А також долучатись до вирішення актуальних світових питань за допомогою їхньої улюбленої іграшки – конструктора LEGO Education.

Трьома ключовими аспектами FIRST LEGO League є робототехнікадослідження та лідерство.

Використовуючи набори LEGO Mindstorms, кожна команда проектує, конструює та програмує повністю автономного робота для змагання на спеціальному полі. Також діти досліджують тему поточного року, обирають актуальну проблему світового значення та придумують інноваційне рішення.

FIRST – це спільнота робототехніків, яка готує дітей до майбутнього!
                                                                                                                                                                         # our future build better together

Щороку сезон FIRST LEGO League починається на початку літа, коли всі команди реєструються і дізнаються Тему Сезону, над якою вони будуть працювати протягом навчального року. Тема завжди пов’язана з актуальною світовою проблемою, тож у дітей є унікальна можливість дізнатися що трапляється в світі та долучитися до його покращення.

Тема минулого року була присвячена дослідженню і вирішенню фізичних та соціальних проблем, з якими зіштовхнулась людина під час космічних подорожей та мала назву «ВПЕРЕД НА ОРБІТУ!».

Тема Сезону 2019-2020 “CITY SHAPER – формуй місто” присвячена дослідженню та вирішенню проблем зростаючих мегаполісів і розбудови розумної, зручної та доступної інфраструктури для мешканців міст.

У вересні, сформувавши команди по 2-10 осіб, діти разом з  тренерами знайомляться з правилами, готуються та представляють свої розробки на Регіональних турнірах, а потім на Всеукраїнському фестивалі. Фінал сезону знаменує Всесвітній фестиваль FIRST LEGO League, що кожного року відбувається в США.

На сьогодні вже більше 233 тисяч дітей з більш ніж 96 країн світу беруть участь в програмі. Україна приєдналась до FIRST LEGO League в сезоні 2012-2013, на сьогодні вже 140 навчальних закладів приймають участь у цій програмі.

ЩО ТАКЕ FIRST LEGO LEAGUE

FIRST LEGO League є програмою проектного типу. За останні роки діти, беручи участь у програмі, зіткнулися з низкою щорічних тем. Вони включають в себе:

 • Глобальний клімат
 • Допомога людям з обмеженими можливостями
 • Нанотехнології
 • Захист океанів
 • Захист від стихійних лих
 • Утилізація сміття
 • Взаємодія з тваринами
 • Вода і людина
 • Вперед на орбіту!

Програма FIRST LEGO League складається з трьох частин:

Проект” – завдання, що передбачає дослідження та пошук учнями інноваційних ідей для вирішення реальної проблеми, актуальної в усьому світі.

“Гра роботів” – завдання, що передбачає конструювання учнями робота LEGO® MINDSTORMS® та його програмування для виконання місій на спеціальному полі з LEGO-моделями та перешкодами.

“Основні Цінності” – це те, ЯК учні працюють над Проектом та Грою Роботів.

Як взяти участь

Щорічна програма дозволяє дітям поринути в творчий процес, що передбачає роботу в команді. Їхнє завдання полягає у вирішенні проблем та знаходженні рішення в межах стислого терміну – так, як у реальному житті.
Етапи роботи наступні:

 1.  Формується команда від 2 до 10 учнів та два дорослих тренера.
 2.  Тренер реєструє команду на участь в сезоні та придбаває необхідні для участі матеріали
 3.  1 серпня у всьому світі стартує новий Сезон та оголошуються правила і завдання.
 4.  Командам, як правило, дається від 8 до 12 тижнів для проведення дослідження, створення власного інноваційного  рішення обраної проблеми, підготовки презентацій та побудові робота LEGO.
 5.  Команди беруть участь в регіональних турнірах і представляють свою роботу суддівському журі, що складається з експертів та волонтерів.
 6.  Переможці регіональних турнірів проходять до Всеукраїнського STEM-фестивалю “ROBOfirst-більше ніж роботи”
 7.  Переможці Всеукраїнського фестивалю ROBOfirst отримують шанс відвідати Міжнародні чемпіонати.

Офіційне дослідження впливу програм FIRST на дітей: