Україна увійшла до 10-ки найкращих команд планети з робототехніки на FIRST Global Challenge та до ТОП-16 країн світу на World Robot Olympiad 2019

Україна увійшла до 10-ки найкращих команд планети з робототехніки на FIRST Global Challenge та до ТОП-16 країн світу на World Robot Olympiad 2019

FIRST Global Challenge

wro 2019

Україна вже втретє взяла участь у Всесвітніх олімпійських іграх із робототехніки FIRST Global Challenge, які проходили 24-27 жовтня в Дубаї (ОАЕ). Національна збірна виборола 10 місце серед 189 країн.

До складу української збірної входять четверо учасників віком від 15 до 18 років: Олександр Плотницький, Віктор Жерноклеєв, Валентин Рибінський із Харкова та Юлія Шевченко з Києва. Ментор збірної – досвідчений робототехнік та викладач Денис Голубчіков. Хлопці уже 4 роки займаються разом у STEM-школі INVENTOR і брали участь у двох сезонах FIRST LEGO League як команда GES-GO. Виборювали призові місця як на відбіркових, так і на всеукраїнському етапах. Юлія минулоріч була в команді збірної України на FIRST Global Challenge, що проходив у Мексиці.

Тема цьогорічного сезону FIRST Global Challenge – очищення поверхні океану від пластику та інших матеріалів, які забруднюють воду і завдають шкоди світу тварин та людству в цілому. Команди виконували місію: за допомогою робота збирали великі та маленькі кульки, які символізують сміття, відвозили їх на спеціальні баржі та закидували на різні рівні вежі залежно від розміру.

wro 2019

Кожна команда зіграла 9 матчів у альянсі ще з двома країнами, які кожного разу змінювалися. Після шести виконаних місій українська збірна вирішує ризикнути і кардинально перебудувати робота майже на 80%. Акцент робиться на збиранні великих кульок. За три години копіткої праці робот стає ефективнішим та стабільнішим, що допомогло українцям набрати більшу кількість балів і суттєво вирватися вперед та ввійти до play-off.

World Robot Olympiad

wro 2019 our team

 
Днями українська збірна повернулася з Угорщини, де проходила Всесвітня олімпіада з робототехніки. У змаганнях взяли участь 424 команди із 74 країн світу. Україна представила найбільшу кількість команд у порівнянні з іншими роками: 6 – у категорії Regular, 2 – Open та 1 – з Matrix футболу. Вік учасників WRO 2019 – 9-16 років.

Наші команди увійшли у ТОП-16 країн світу з робототехніки. Для України WRO 2019 – це 10-та ювілейна олімпіада. Цьогоріч  найкращий результат української збірної – 11 місце в категорії Open.

wro 2019 team

 
Українці були однією з найяскравіших команд на олімпіаді. Мали оригінальну форму з національною вишивкою. Наші учасники на 100% взаємодіяли та підтримували один одного. Цьогоріч діти були більш мотивовані та підготовані до змагань, про що свідчать їхні результати. Вони спілкувалися з іншими країнами-учасницями, заводили нових друзів та достойно представляли свою Батьківщину на світовій арені з робототехніки. А також наші учасники були абсолютно спокійними, коли організатори змагань оголосили правила-сюрприз. Юні робототехніки були впевнені у своїх силах та без зайвих емоцій підійшли до виконання завдань. Другий день змагань на WRO 2019 відбувався за новими правилами, які до цього часу не були відомі учасникам. Мета: перевірка всіх команд, наскільки ретельно вони готувалися до олімпіади і якими заннями та навичками володіють.

Українців визнають та поважають на світовій арені з робототехніки. Троє викладачів-методистів та розробників курсів STEM-школи INVENTOR уже не вперше стають суддями міжнародного рівня на World Robot Olimpiad. Цьогоріч це Марина Соловйова, Ігор Сидорченко та Ксенія Семеніхіна.

wro 2019 mentor

 
На останок організатори порадували: наступна Всесвітня олімпіада з робототехніки 2020 проходитиме в канадському Монреалі 13-15 листопада.