#FLLINUKRAINEINSPIRE: КОМАНДА ITWAY

Герої нової надихаючої історії – учасники неймовірної команди FLL ITway! Ось що вони нам розповіли:

На жаль через події, що відбуваються в нашій країні ми були вимушені виїхати з Краматорську. Зараз учасники нашої команди знаходяться у різних країнах, наприклад: у Франції, Германії, Польщі, Болгарії. Також дехто залишився в Україні і навіть Краматорську! На жаль, через події в нашій країні у нас немає змоги гуляти та зустрічатись в живу, але ми спілкуємось онлайн та переписуємося кожного дня, щоб підтримувати один одного.
24 лютого змінилось життя кожного Українця. За цей час у всіх з’явились нові обов’язки та справи, бо кожен намагається бути корисним та досягти спільної перемоги! Тому ми дуже сильно переробили свій день. Кожен наш ранок починається не з кави, а з меседжу один одному та знайомим: “Привіт. Як справи? Як настрій? Потрібна допомога?” Бо розмова з близькими заряджає позитивом на весь день! Після цього ми допомагаємо переселенцям з інших міст, а також усім знайомим. Читаємо новини та поширюємо інформацію про події в Україні, навчаємось, підтримуємо зв’язок з командами FIRST та виходимо на командний відеозв’язок. А ще інколи передивляємось минулі турніри FLL та вангуємо тему наступного сезону!


За 5 днів до вторгнення в Україну, 19 лютого відбувся Львівський дистанційний турнір, на якому ми стали Чемпіоном та посіли перше місце у Грі Роботів, після чого відзначали перемогу та насолоджувались першим весняним сонечком. Саме в цей час, всіх почала турбувати одна тема “російського вторгнення в Україну”. Хоча ми намагались заспокоїти знайомих та не сіяти паніку! На жаль, ми помилились… Але з першого дня намагались допомогти людям та заспокоїти знайомих.
До цього ж ми почали роботу проти російських медіа та сайтів. До речі, такі дії мали успіх. Виїхавши з Краматорську ми одразу почали допомагати біженцям з різних регіонів нашої країни. Також розуміючи всю важливість будь-якої інформації в ці часи, наша команда почала знаходити та протидіяти розповсюдженню неправдивої інформації або тієї, що може допомогти ворогу! Кожного дня ми зіштовхуємось з фейками, а тому приєднались до поширення правдивої інформації серед закордонних друзів. Наша команда намагається вести фільтрацію інформації у різних мережах та інтернеті. Тому кожен з нас витрачає багато часу на прочитання новин та їх аналіз, приблизно 3-4 години.

Ми не забуваємо і про відпочинок, для цього збираємось разом усією командою та беремо участь у житті спільноти FIRST LEGO League, бо саме це найліпше допомагає нам відволіктися, зарядитись позитивом та почути друзів. Також, дуже важливим є той факт, що за ці два місяці у кожного з нашої команди з’явились нові друзі та знайомі. Це люди з різних регіонів України та навіть із-за кордону, що демонструє єдність та підтримку України по всьому світу.


Напевно, це найскладніший сезон FIRST LEGO League, невід’ємною частиною якого є складова Основних Цінностей. Зараз вони допомагають нам залишитися командою та працювати заради перемоги Україні. Кожна з 6 Основних Цінностей FLL – є важливою складовою команди. Було б круто, додати сьому Основну Цінність “Неповторність”, що мотивувало б кожну команду робити унікальні рішення, зачіски, костюми. Саме це навчить учасників FIRST і надалі в житті експериментувати та дивитись на все з дуже різних боків.


Також, Основні Цінності навчили нас будувати дружні стосунки з іншими командами, а тому в такі часи хвилюємось за всіх учасників FLL! Дуже сподіваємось і бажаємо, щоб вони перебували у безпечних місцях з усіма своїми знайомими та застосовували отриманні навички. Бо ми знаємо, що кожен учасник FIRST LEGO League має можливість допомагати людям та поширювати Основні Цінності серед людей. Наша команда вважає, що це буде сприяти пришвидшенню перемоги України над усім злом.

Зараз кожен з нас хоче скоріше повернутись до звичайного ритму життя. Ми будемо дуже раді бачити всі команди, організаторів, волонтерів та тренерів якнайшвидше! І одразу розпочнемо марафон обіймашок та п’ятірочок з усіма! Також бажаємо усім продовжити брати участь в FLL та працювати над створенням своїх унікальних ідей та власних рішень, які були б дуже корисні для світу!


Під час війни ми не зупинились і продовжили вивчати проблеми саме доставки. Бо сьогодні перевезення вантажів має ще більшу популярність, ніж під час пандемії COVID-19. А деякі термінали та пункти пошт не працюють, що спричиняє втрату або пошкодження вантажу. Цю проблему команда ITway вивчала, ще до цих подій в нашій країні та знайшла рішення. На останньому турнірі FLL ми презентували екосистему, яка складається з пристрою, що допоможе отримувати інформацію про умови перевезення вантажу та мобільного додатку. Де замовник та компанія перевізник мають змогу контролювати норми перевезення вантажу під час всього транспортування. До речі, ми вже перевірили своє рішення, коли відправляли поштою власні речі. Також хотіли б відзначити проект дрона, що вміє знаходити міни. Який розробив колишній учасник FIRST LEGO League, для допомоги нашій Україні!


Вже понад два місяці кожен з нас дуже очікує слів: “Війна закінчилась! Ми можемо вертатись в рідні домівки!” Одразу після цього наша команда зустрінеться та піде гуляти рідним містом. Ми обов’язково запросимо до нас у гості героїв України, які боронять нашу країну та віддячимо їм за все!


Команда ITway – це Українці з українського міста Краматорська. А зобов’язання кожного громадянина допомогти своїй країні в складні часи, тому ми робимо все, що в наших силах та закликаємо кожного не залишитися в стороні! До скорих зустрічей на турнірах FIRST LEGO League одразу після перемоги України!

Слава Україні, друзі! 💙💛