#FLLinUkraineInspire: Назар Бондар, волонтер-рефері, волонтер-організатор

Таємничий герой нашого третього інтерв’ю – Назар Бондар. Певні, що багато хто з вас знає, про кого піде мова, адже він вже дуже багато років приймає участь в організації турнірів і фестивалів ROBOfirst та ROBOTICA.

За теперішніх умов він став ще більшим конспіратором та шифратором, але він все так само багато чого знає про світ та людей навколо.

Здогадались, хто він? Якщо ні, то останню підказку ви знайдете у цій коротенькій історії про героїв сьогодення.

Де ти знаходишся зараз?
Україна

Як ти вважаєш, що корисного для України/ українців ти зараз робиш?
Наразі я знаходжусь в ТрО своєї громади, де координую певні дії блокпостів та спілкуюсь з населенням. Місцеві дзвонять, бо знають, що це певна «лінія довіри», де вони можуть повідомити про щось, що їх турбує. Був навіть свій варіант мему «дев’ять-десять, ой не чує баба», але трошки на іншу тему :). А в чатиках громади, вони можуть ще й обговорити певні рішення, та отримати пояснення, чому те чи інше було зроблено. Саме через таку «лінію довіри» я став «місцевим Арестовичем», коли пояснював певне питання в одному з чатів громади. Це зняло паніку в населення, хоча я і не психолог :).

Чому ти це робиш?
На третій день війни я зрозумів, що не можу сидіти просто так і нічого не робити. Я просто подзвонив в міськраду і запитав чи можна записатись волонтером. Так як Анжеліка Вінніченко та Ірина Шевцова мене натренували на волонтерство, то я й без зайвих сумнівів поїхав туди та записався в ТРО. Чесно кажучи, стати волонтером FLL важче!

З чого складається твій звичайний день зараз?
Спершу роблю перевірку нічної зміни: що відбулось з того, що я не знаю, якщо таке відбулось; також дивлюсь вранішні новини: що сталось та чого очікувати на моїй території. Потім тільки встаю з ліжка і після сніданку кожного дня йду на денну зміну.

Продовж фразу: “Я б хотів/ -ла, щоб уся спільнота FIRST – усі тренери, учасники команд, випускники, волонтери, організатори зараз…”
Зʼєднались однією потужною волонтерською командою, яка допоможе нашим військам та мешканцям, які тимчасово виїхали, або ж постраждали внаслідок нападу росіян.

Перше, що ти зробиш, коли прийдеш на найближчий фестиваль FLL в Україні: 
Як завжди сяду за пульт звукорежисера та буду насолоджуватись атмосферою фестивалю. Паралельно буду обіймати кожного організатора, суддю та волонтера (адже обійми синіх футболок організаторів відбудуться ще раніше).

Якби у тебе була можливість додати ще одну, сьому Основну Цінність FLL, що б це було? (1 слово або словосполучення)
Імпровізація – здатність команди не втрачати можливість швидкого вирішення задачі за короткий проміжок часу використовуючи критичне мислення.