ТЕЛЕМІСТ З ПУЕРТО-РИКО

Друзі, хочемо поділитися з вами неймовірною новиною! Команда NINJABOTS з Пуерто-Рико, яка однією із перших висловила нам підтримку, змогла вийти до нас на зв’язок через Zoom.

Цьому недільному телемосту не завадила навіть різниця в часі у 7 годин, а приєднатися до нього змогли команди ITway (Краматорськ) та Kiborgs.UA (Черкаси).

Із запланованої години зустріч тривала довше, адже ми стільки всього обговорювали! 

Команда NINJABOTS дуже класна. Вона складається із трьох учасників – дванадцятирічного Маси, його десятирічної сестри Томо, та їх друга Джовані. Тренерами команди є батьки Маси та Томо – Міка та Патрік. 

Їх робот зібраний з конструктора EV3 Mindstorms, вони його назвали Robotto-kun (з японської – маленький Містер Робот). 

Як виявилось, в Пуерто-Рико, так само як і в Україні, трапляються несподіванки у найвідповідальніші моменти. В цю суботу, 9 квітня, 15 команд брали участь в Чемпіонаті FLL в Пуерто-Рико, за день до якого у NINJABOTS вийшов з ладу мотор, що чудово працював впродовж двох років! Його замінили, але у день змагань і він зламався! Проте і це не завадило NINJABOTS’ам та Robotto-kun’у гарно себе показати.

Проект команди пов’язаний із доставкою продукції від місцевих фермерських господарств. Звучить ніби-то просто, але насправді він має велике значення для їх місцевості. Команда та тренери коротко познайомили нас із історією Пуерто-Рико, і ми дізнались, які є особливості доставки продуктів на цей острів. Через порядок самоврядування цієї країни, весь імпорт має спочатку надходити до США, а вже звідти із відповідними відмітками він йде суднами до Пуерто-Рико. Шлях продукції може бути дуже довгим, враховуючи усе документальне оформлення, а також можливі “сюрпризи” у вигляді ураганів та несприятливих погодних умов. Тому консолідація між місцевими виробниками та покупцями дуже допомагає пришвидшити доставку свіжої продукції.

Команди ITway та Kiborgs.UA теж розповіли про свої проекти.

ITway створили робочий додаток Checkbox, до якого поки відсутній доступ через війну, розв’язану росією, адже його зареєстровано у Донецькій області. Вони також поділились тим, що їх робот виходив з ладу в останній момент в минулому році. Маса та Томо були вражені тим, скільки балів набрала команда у Грі Роботів.

Kiborgs.UA навіть продемонстрували прототипи свого проекту інклюзивного поштомату з унікальною будовою комірок. Команді NINJABOTS дуже сподобались прототипи, а також вони зазначили, що як для першого року участі, Kiborgs.UA набрали високі бали у Грі Роботів.

Зустріч була цікавою і зворушливою: наприкінці Міка показала відео, в якому вона грає на піаніно… гімн України! Неможливо передати словами, наскільки цінним та приємним є те, що з іншого боку планети лунає наш гімн та добрі слова підтримки. Дуже вдячні за це!

Друзі, віримо в перемогу! Віримо, що світом пануватимуть доброта, любов та взаємодопомога! Віримо, що людство буде спрямовувати свої сили та ресурси для добрих справ, а не для знищення та кривди.

Тримаємось! Все буде добре!